Od dvatisícedevět Všemožný.unás.cz je můj internet!                                                      Zrozeno báj Brabeczek :-*


Texas hold 'em je varianta pokeru. Stala se nejhranější karetní hrou nejen v kasinech Evropy a Ameriky, ale také v hernách na internetu. Peněžní odměny pro vítěze největších světových turnajů jako je World Poker Tour nebo série turnajů nazvaná World Series of Poker se pohybují v řádech milionů dolarů. Největší internetové herny mají ve špičce více než 200000 připojených hráčů. Poker se tak stává jedním z nejrychleji rostoucích herních průmyslů. Odhaduje se, že v roce 2005 přesáhl obrat pokerových heren na internetu 50 miliard USD.
Cílem hry je získat co nejvíc peněz.

Hry vyvíjené přímo pro hraní po internetu (někdy označované zkratkou OMG: online multiplayer game).

Hraje se u stolu, kde sedí dva nebo více hráčů, teoretický maximální počet hráčů by mohl být až 23, obvykle však hraje u stolu maximálně 10 hráčů. V pokeru je důležité místo hráče označeného jako dealer (rozdávající). Toto místo se po každé hře posouvá o jednoho hráče po směru hodinových ručiček. Obvykle je označeno značkou „Dealer“ a to i v případě, že rozdává krupiér. Ve hře bez krupiéra rozdává právě dealer. Před začátkem každé hry se zamíchají karty. Před rozdáním posílají do hry dva hráči povinné sázky. Takzvaný malý a velký blind. Tuto sázku musí učinit ještě před tím, než jsou jim rozdány karty. Malý blind sedí nalevo od dealera (a další kolo se stane dealerem). Velký blind sedí nalevo od malého blindu a další kolo se stane malým blindem. Malý blind je obvykle polovina velkého blindu.


 
 
  
VšeMožný.unás.cz