Od dvatisícedevět Všemožný.unás.cz je můj internet!                                                      Zrozeno báj Brabeczek :-*


YouTube je největší internetový server pro sdílení filmových souborů. Založili jej v únoru 2005 Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim, v listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů. Od svého založení zaznamenal návštěvnost převyšující 100 milionů.

Každý se může zdarma zaregistrovat a sdílet své filmy s ostatními uživateli. YouTube stojí za zrodem mnoha internetových hvězd – uživatelů, jejichž filmy shlédlo obrovské množství lidí (často přes milion). Největším problémem je však pro server fakt, že mnozí nahrávají obsah porušující autorská práva (hudební klipy, části filmů atd.).

Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Byla tak počeštěna 25. služba Google v pořadí. Google kromě českého překladu serveru přinesl také spolupráci s místními partnery. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.

Podle studie americké společnosti Ellacoya Networks, vyrábějící analyzéry síťového provozu, se dnes YouTube podílí na celkovém internetovém provozu 10 % z celkových 18 %, které zabírá streamované video.


 
 
  
VšeMožný.unás.cz