Od dvatisícedevět Všemožný.unás.cz je můj internet!                                                      Zrozeno báj Brabeczek :-*


Online hry jsou počítačové hry, které umožňují hraní po internetu. Buď je hra specificky pro takovou hru více hráčů navržena, nebo nabízí online hru jako druhou možnost vedle hry pro jednoho hráče bez potřeby připojení k síti.

Hry vyvíjené přímo pro hraní po internetu (někdy označované zkratkou OMG: online multiplayer game).

Zvláštním případem jsou hry v Adobe Flash, (takové hry najdete například na serverech, u kterých jsou do webových stránek vloženy aktivní prvky – tyto hry se tak ovládají pomocí webového prohlížeče, avšak vyžadují nainstalovanou podporu výše uvedených prostředí (ta je však dostupná na drtivé většině počítačů). Mnoho flashových her však nepodporuje žádnou hru více hráčů a nijak nevyužívá možnosti komunikace prostřednictvím internetu; s online hrami mají společný jen způsob přístupu prostřednictvím webového prohlížeče.

Velká část dnešních počítačových her odpovídajících žánrů nabízí možnost hry proti jiným hráčům prostřednictvím lokální sítě či internetu. U některých her se dokonce jedná o hlavní možnost a hra jednoho hráče je v nich výrazně hůře podporována či prakticky chybí (např. Quake III Arena).


 
 
  
VšeMožný.unás.cz